Bondscoach Flick bij presentatie: 'Initiatief nemen, vroeg en gezamenlijk aanvallen'

Bron tekst / afbeelding: NOS.nl

(720 views)

Hans-Dieter Flick is dinsdag gepresenteerd als bondscoach van het Duitse nationale voetbalelftal. Na vijftien jaar Joachim Löw begint er onder Flick een nieuw tijdperk voor Duitsland.

Er is werk aan de winkel voor Flick, waarvan in mei al duidelijk werd dat hij Löw zou opvolgen. Op het Europees kampioenschap deze zomer stelde de Duitse ploeg teleur en ging in de achtste finale tegen Engeland roemloos ten onder.

Onder Flick, die vorig jaar de Champions League won met Bayern München, moet er een frisse wind gaan waaien. "Iedereen die Bayern München de afgelopen anderhalf jaar heeft gevolgd, weet voor wat voor soort voetbal ik sta", zei hij dinsdag op de persconferentie. "Ik wil dat we het initiatief nemen, vroeg en gezamenlijk aanvallen en doelgericht te werk gaan."

Dankwoord aan Löw

De nieuwe bondscoach weet dat vanwege zijn goede prestaties bij Bayern München de verwachtingen hooggespannen zijn in Duitsland. "Het voetballand Duitsland is gewoon aan succes gewend."

Flick wilde overigens niet voorbij gaan aan het succes van zijn voorganger. "Als je de afgelopen drie jaar negeert, heeft Duitsland altijd de halve finale bereikt en twee titels gewonnen. Ik ben hem veel dank verschuldigd."

De eerste interlands onder Flick staan begin september op het programma. Dan speelt Duitsland een drietal WK-kwalificatiewedstrijden tegen Liechtenstein, Armenië en IJsland.

Lees het hele artikel op NOS.nl

Transfernieuws verzamelt automatisch nieuwsberichten uit vrij toegankelijke openbare bronnen. De weergegeven informatie is afkomstig van reeds gepubliceerde content en dient uitsluitend ter verwijzing, doorverwijzing of samenvatting van nieuws uit externe bronnen. Waar mogelijk wordt gelinkt naar de originele publicatie.

Transfernieuws slaat geen afbeeldingen of multimedia-inhoud lokaal op. Afbeeldingen worden rechtstreeks geladen van de content delivery netwerken (CDN’s) van de oorspronkelijke aanbieders. Dit gebeurt uitsluitend wanneer deze bronnen publiek beschikbaar zijn zonder technische beperkingen.